Meble laboratoryjne

Stanowiska sensoryczne – zastosowanie

Ocena właściwości różnego rodzaju produktów wyłącznie na bazie wrażeń zmysłowych ma niebagatelne znaczenie w bardzo wielu branżach. Pozwala bowiem sprawdzić, czy wyrób jest atrakcyjny dla konsumenta i oszacować w ten sposób, czy przyjmie się na rynku, na którym panuje przecież ogromna konkurencja. Dlatego właśnie funkcjonalnie urządzone stanowiska sensoryczne są tak pożądane w laboratoriach, gdzie badaniom poddawane są nie tylko produkty kosmetyczne, artykuły spożywcze, chemia gospodarcza, a także przedmioty codziennego użytku. Bardzo często analizie poddaje się również jakość powietrza i wody ze szczególnym uwzględnieniem stężenia wszelkich zanieczyszczeń.

Stanowiska sensoryczne – zastosowanie

Dzięki ocenie organoleptycznej próbek możliwe jest przykładowo wybranie najlepszej jakościowo wersji produktu sposób kilku zaprezentowanych wariantów, co pozwala już na etapie prototypu odrzucić najmniej obiecujące wyroby. Wykonanie profesjonalnej analizy na stanowisku sensorycznym pozwala więc zminimalizować koszty po stronie przedsiębiorstw produkcyjnych, firmy specjalizujące się w sprzedaży mogą natomiast w oparciu o wyniki badania zdecydowanie łatwiej dokonać wyboru dostawcy gwarantującego np. artykuły spożywcze o wyróżniających się walorach smakowych bądź zapachowych.

Stanowiska sensoryczne są również niezwykle przydatne podczas weryfikacji czy dostarczony produkt spełnia wymagania odnośnych norm technicznych lub jest zgodny ze szczegółową specyfikacją uzgodnioną w ramach umowy pomiędzy dostawcą a Klientem. Analizy organoleptyczne można wykorzystać również do określania wpływu modyfikacji procesów technologicznych na właściwości gotowego wyrobu.

Profesjonalne stanowiska sensoryczne dostosowane do potrzeb użytkowników

Nasze przedsiębiorstwo specjalizuje się w realizacjach tego typu zabudowy laboratoryjnej według przedłożonej dokumentacji projektowej. Istnieje możliwość ich wyposażenia w takie elementy, jak gniazda elektryczne, oświetlenie jarzeniowe o określonych parametrach i z niezbędnymi włącznikami, baterię wodną oraz zlew, pojemną szafkę, a także półkę pod klawiaturę.

Jeżeli chcą Państwo poznać więcej szczegółów na temat naszej oferty, serdecznie zapraszamy do kontaktu!