Zmywarki
Zmywarki laboratoryjne – ważny element wyposażenia laboratorium
Zakup profesjonalnej zmywarki przeznaczonej do mycia szkła laboratoryjnego to podstawowy krok do osiągnięcia wiarygodnych i powtarzalnych wyników analiz.
Bezpieczne warunki mycia szkła i doskonały rezultat czyszczenia to czynniki, które przekonują użytkowników to tej inwestycji.
Firma Labor System. jest autoryzowanym dystrybutorem wiodącego producenta tego sprzętu – firmy Miele.
Wyświetlanie jednego wyniku
Jaki rodzaj szkła można myć w zmywarce laboratoryjnej?
Zmywarki laboratoryjne przystosowane są do mycia różnego rodzaju szkła laboratoryjnego. Umożliwiają dokładne umycie zarówno szkła o szerokich szyjkach (zlewki, cylindry, szalki), jak i szkła o niewielkich otworach wewnętrznych (kolby, cylindry, pipety). Specjalnie opracowane wkłady i moduły pozwalają na optymalne rozłożenie w przestrzeni zmywarki partii szkła przeznaczonego do mycia. Dwa poziomy koszy zapewniają miejsce na elementy szklane o różnej wysokości.
Kosze na wkłady i moduły iniekcyjne
Profesjonalna zmywarka laboratoryjna ma możliwość zamocowania dwóch poziomów koszy: górnego i dolnego.
Każdy z koszy występuje w 3 wersjach. Dwie z nich posiadają wbudowane ramiona spryskujące i przystosowane są do umieszczenia prostych wkładów do mycia zlewek czy butelek o różnych wysokościach. Trzecia wersja posiada specjalne przyłącza przystosowane do umieszczenia na niej modułów iniekcyjnych.
Moduły iniekcyjne – sprawdzony sposób na czyszczenie szkła o wąskich szyjkach
Wprowadzenie modułów iniekcyjnych jako elementów wyposażenia zmywarek laboratoryjnych przełożyło się na doskonały efekt czyszczenia szkła o różnych kształtach i rozmiarach. Każdy z modułów iniekcyjnych zawiera specjalnie dobrane i ustawione dysze, tak, aby woda docierała do każdego miejsca na powierzchni wewnętrznej. Ilość, rozmiar i rozstawienie dysz przystosowane jest do odpowiednich wkładów: na kolby o wąskich szyjach, na cylindry, czy butelki.
Dodatkowe zabezpieczenie szkła w procesie mycia zapewniają specjalne kratki podtrzymujące.
Moduły i wózki iniekcyjne na pipety i fiolki
Dokładne umycia pipet i fiolek to niezwykle trudne zadanie. Firma Miele wyposażyła swoje zmywarki laboratoryjne w specjalne moduły i wózki iniekcyjne dostosowane do różnych ilości i wymiarów tego szkła. Precyzyjne zamocowanie każdego elementu sprawia, iż szkło jest bezpieczne podczas procesu mycia, a efekt mycia jest doskonały.
Standardowe wkłady do mycia elementów szkła o szerokich szyjkach
Do czyszczenia szkła takiego, jak zlewki, butelki, cylindrów, szalki Petriego, czy probówek producent zmywarek laboratoryjnych przygotował proste wkłady. Mogą być to kosze o różnych rozmiarach, wkłady z prętami podtrzymującymi lub uchwytami mocującymi. Każdy z nich jest zoptymalizowany i zajmuje odpowiednio powierzchnię ¼; ½ lub 1/1 całego kosza zmywarki.
Do części z nich można założyć dodatkowe siatki ochronne.
Metody czyszczenia szkła laboratoryjnego
Szkło laboratoryjne używane jest do analiz niemal w każdym laboratorium. Stosowane procedury czy normy dotyczące procesów produkcji wymagają od użytkownika zapewnienia odpowiednio skutecznej metody mycia. Największym reżimem objęte są laboratoria służby zdrowia, firm farmaceutycznych i wytwarzających wyroby wymagające zachowania wysokiej czystości w procesie produkcji. Tam każde zanieczyszczenie szkła laboratoryjnego może skutkować zarówno wprowadzeniem zanieczyszczeń, jak i błędnymi wynikami badań.
Najczęściej stosowane metody mycia szkła laboratoryjnego to mycie ręczne, wykorzystanie myjek ultradźwiękowych lub profesjonalnych zmywarek laboratoryjnych. Manualny proces mycia często nie pozwala na uzyskanie zadowalającego efektu. Brak powtarzalnych warunków mycia (czas, temperatura, dokładne rozprowadzenie detergentu) przekłada się na efekt końcowy. Automatyczny proces mycia w zmywarce laboratoryjnej zapewnia powtarzalne warunki mycia i dokładne płukanie wodą demineralizowaną. Po zakończonym procesie mycia w zmywarce laboratoryjnej otrzymujemy szkło czyste, suche i bez plam.
Zmywarki laboratoryjne – bezpieczeństwo, ergonomia i efektywność
Mycie szkła w myjni automatycznej zapewnia większy poziom bezpieczeństwa dla użytkownika w porównaniu z metodami manualnymi. Krótszy czas kontaktu z detergentami i toksycznymi substancjami, mniejsze narażenie na skaleczenia to niewątpliwe zalety takiego rozwiązania.
Szkło czyszczone w zmywarkach laboratoryjnych jest mniej narażone na zużycie, mechaniczne uszkodzenia (zarysowania) i przez dłuższy czas zachowuje swoje parametry.
Przy konieczności codziennego mycia dużej ilości szkła wybór zmywarki laboratoryjnej jest najlepszym wyborem. Prosty i bezpieczny załadunek, zoptymalizowany czas mycia, czy kontrola procesu to komfort dla pracowników, a mniejsze zużycie zasobów do uzyskanie doskonałego efektu mycia to efektywne i rentowne rozwiązanie.
Zakup profesjonalnej zmywarki laboratoryjnej jest stosunkowo dużą inwestycją, ale wysoka jakość urządzenia i zalety wynikające z jej użytkowania przekonują najbardziej świadomych i wymagających użytkowników do podjęcia decyzji o jej zakupie.
Zapraszamy do kontaktu z firmą Labor System.