Meble laboratoryjne

Automatyczny aparat do destylacji – krótki czas destylacji

Analizatory do oznaczania azotu i białka metodą Kjeldahla stosowane są na szeroką skalę zarówno w laboratoriach uczelni wyższych i instytucji zajmujących się ochroną środowiska, jak i w przemyśle farmaceutycznym oraz spożywczym. W ostatnich latach coraz więcej jednostek i przedsiębiorstw decyduje się na inwestycję we w pełni automatyczne aparaty do destylacji z parą wodną marki VELP Scientifica i to właśnie im przyjrzymy się w dzisiejszym artykule. Postaramy się przybliżyć zaletom poszczególnych modeli i odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób można dzięki nim wygenerować oszczędności.

Automatyczne aparaty do destylacji z parą wodną od VELP Scientifica

Niezależnie od tego, czy zdecydują się Państwo na podstawowy model (UDK 129) czy najbardziej zaawansowane urządzenie z wbudowanym titratorem i autosamplerem (UDK 169), warto pamiętać, że wszystkie automatyczne aparaty do destylacji z parą wodną tego producenta wykorzystują tzw. technologię TEMS. To unikatowe na rynku rozwiązanie pozwala wydatnie skrócić czas ogrzewania próby i trwania samej analizy, ograniczyć zużycie wody chłodzącej i zaoszczędzić sporo miejsca w laboratorium dzięki kompaktowym rozmiarom urządzeń.

Przekłada się to oczywiście na znacznie niższy koszt wykonania pojedynczej analizy, a z każdą kolejną oszczędności jeszcze rosną, zwłaszcza że analizatory charakteryzują się wysoką żywotnością – chłodnica wykonana jest z tytanu, a głowica z polimerowego tworzywa sztucznego odpornego na korozję.

Powtarzalna precyzja dozowania reagentów, nowoczesny system zabezpieczeń i doskonała wydajność – zalety automatycznych aparatów do destylacji z parą wodną w ofercie Labor System

Wyższe modele, zwłaszcza UDK 159 i 169, sprawdzą się w bardzo szerokim spektrum zastosowań ze względu na opcję ustawienia wydatku pary, ilości reagentów i innych parametrów z poziomu wyświetlacza dotykowego. Natomiast dzięki zastosowaniu specjalnej dźwigni umożliwiającej modyfikację położenia probówki bez dotykania szkła oraz alarmu o niskim poziomie odczynników, aparaty do destylacji z parą wodną marki VELP Scientifica gwarantują optymalne bezpieczeństwo procesu.

To jednak tylko niewielka część atutów naszych analizatorów – po więcej informacji zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z firmy Labor System.