Stoły laboratoryjne, zarówno wyspowe, jak i przyścienne mogą być wyposażone w różne wersje nadstawek. Nadstawki zapewniają dodatkowe miejsce do odkładania drobnego wyposażenia laboratoryjnego, szczególnie tam, gdzie jest mała powierzchnia blatów roboczych.

Nadstawki mogą być wyposażone w jedną lub 2 półki (tzw. nadstawki niskie lub wysokie). Standardowe wysokości nadstawek: h=500 mm – nadstawka niska, h=750 mm nadstawka wysoka. Istnieje możliwość zamówienia innych wysokości nadstawek.

 

Standardowe wersje nadstawek:

  • nadstawki kolumnowe – metalowe kolumny nadstawek lakierowane proszkowo farbą chemoodporną, nadstawki wyposażone w półki z płyty laminowanej, szkła bezpiecznego lub żywicy fenolowej. Opcja to półki typu „rynienka”, z krawędzią zabezpieczającą przed przypadkowym zsunięciem elementów stojących na półkach.
  • nadstawki słupkowe – konstrukcja wsporcza z kształtowników 25×25 mm (aluminiowych lub stalowych lakierowanych proszkowo farba chemoodporną), nadstawki wyposażone w półki z płyty laminowanej, szkła bezpiecznego lub żywicy fenolowej.

Nadstawki mogą być wyposażone w gniazda elektryczne w standardzie w obudowie bryzgoszczelnej IP44 lub w elektryczną listwę zasilającą. W nadstawkach kolumnowych gniazda elektryczne IP44 umieszczane są w kolumnach nadstawek, w nadstawkach słupkowych mocowane są do jednej z półek. W każdej wersji możliwe jest zamontowanie dodatkowego oświetlenia pod półką.