Analizatory do oznaczania azotu i białka metodą Kjeldahla stosowane są na szeroką skalę zarówno w laboratoriach uczelni wyższych i instytucji zajmujących się ochroną środowiska, jak i w przemyśle farmaceutycznym oraz spożywczym. W ostatnich latach coraz więcej jednostek i przedsiębiorstw decyduje się na inwestycję we w pełni automatyczne aparaty do destylacji z parą wodną marki VELP Scientifica i to właśnie im przyjrzymy się w dzisiejszym artykule. Postaramy się przybliżyć zaletom poszczególnych modeli i odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób można dzięki nim wygenerować oszczędności.

poniedziałek, 23 sierpień 2021 07:30

Stanowiska sensoryczne - zastosowanie

Ocena właściwości różnego rodzaju produktów wyłącznie na bazie wrażeń zmysłowych ma niebagatelne znaczenie w bardzo wielu branżach. Pozwala bowiem sprawdzić, czy wyrób jest atrakcyjny dla konsumenta i oszacować w ten sposób, czy przyjmie się na rynku, na którym panuje przecież ogromna konkurencja. Dlatego właśnie funkcjonalnie urządzone stanowiska sensoryczne są tak pożądane w laboratoriach, gdzie badaniom poddawane są nie tylko produkty kosmetyczne, artykuły spożywcze, chemia gospodarcza, a także przedmioty codziennego użytku. Bardzo często analizie poddaje się również jakość powietrza i wody ze szczególnym uwzględnieniem stężenia wszelkich zanieczyszczeń.

poniedziałek, 23 sierpień 2021 07:26

Szafy bezpieczeństwa w firmach i zakładach

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, składowanie materiałów i substancji niebezpiecznych możliwe jest wyłącznie w odpowiednio zabezpieczonych oraz oznakowanych pojemnikach. Tylko w ten sposób możliwe jest zagwarantowanie personelowi komfortowych warunków do pracy i uniknięcie uszkodzenia cennego wyposażenia lub maszyn produkcyjnych. Warto więc zaopatrzyć się w wysokiej jakości szafy bezpieczeństwa, które będą profesjonalnie przygotowane do przechowywania określonych chemikaliów, cieczy zapalnych czy butli gazowych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na co zwrócić uwagę przy ich doborze!

Blat roboczy stołu laboratoryjnego jest elementem najbardziej narażonym na codzienne negatywne oddziaływanie czynników chemicznych i mechanicznych. Blat idealny niestety nie istnieje, nie znajdziemy więc produktu, które zapewni nam odporność na wszystkie stosowane substancje chemiczne i jednocześnie zagwarantuje doskonałą wytrzymałość mechaniczną zarówno na nacisk, jak i na zarysowania.